Jak být skvělým IT projekťákem

Adam Šoltys

Adam je všestranný projekťák, který vedl svůj první IT projekt před 8 lety. Čím více projektů řídil, tím více mu docházelo, že samotná metodika dobrého projekťáka nedělá.

Termín:
- (9:00 - 17:00)
Místo:
Praha
Kapacita:
8
Rozsah:
16 hodin
Cena:
9 990 Kč s DPH

Jako projekťáci se setkáte s různými typy výzev a problémů, které vyžadují odlišné přístupy.
Za 8 let, co pracuji v projektových rolích, jsem narazil na problémy, na které mě nepřipravilo ani studium ani standardizované kurzy pro projektové manažery. A proto jsem připravil kurz, který některým pomůže vyhnout se zásadním přešlapům na začátku kariéry a některým zas dělat to, co dělají už roky, o něco lépe.

Detail kurzu

Projektové řízení není jen o projektové metodice; jde o komplexní disciplínu, na jejíž osvojení je potřeba mnohem více než přečtení skript. Každý projekt, každý tým a každý zákazník vyžadují odlišný přístup a staví před vás rozdílné výzvy. Budeme si proto dva dny na příkladech z reálných projektů ukazovat a trénovat, jak optimálně kombinovat soft skills, teorii a technické znalosti.

Tento kurz je určený pro ty, kteří si kladou otázky:

  • Jak správně odhadnout náročnost a rozpočet IT projektu?
  • Jak připravit dobré zadání, kterému bude dobře rozumět vývojář i zákazník?
  • Jak komunikovat s problémovými stakeholdery, ať už jde o zákazníky či členy vlastního týmu?
  • Jak pracovat s týmem a nastavit jeho workflow tak, aby se plnily deadliny?
  • Jak v praxi využít agilní přístup k řízení projektů?

Díky omezenému počtu účastníků budeme mít dostatek času na individuální řešení problémů, se kterými se sami setkáváte a řešení modelových situací, na kterých je kurz postaven.

CO SE NAUČÍTE:

1. Jak vybrat a správně aplikovat metodiku řízení projektů?

Vysvětlíme si v čem spočívají vodopádové a agilní metodiky řízení a podle čeho si vybrat pro konkrétní projekt tu správnou metodiku nebo její část. Podrobněji si posvítíme na SCRUM a procvičíme si jeho nejužitečnější prvky na reálných příkladech z praxe.

2. Jak zvládnout všechen ten chaos a dát mu řád?

Celý proces od zadání po splnění požadavků obvykle zahrnuje mnoho rozdílných osob a rolí, živelných změn a dílčích vzájemných nepochopení a opomenutí. Ze své podstaty je to chaos, který musí projekťák zkrotit. Ukážeme si proto, jak správně nastavit workflow, jak si udržet přehled o tom co se děje a jak zajistit, že finální produkt nebude plných chyb. Na praktických cvičeních si předvedeme, jak připravit kvalitní zadání, odhadnout náročnost a co vše je potřeba udělat k úspěšnému nastartování projektu.

3. Co musí projekťák znát z IT?

Není potřeba být IT expertem ve všech oblastech, ale základní technická znalost je vždy výhodou. Projdeme si krok po kroku návrh architektury systému, jakým způsobem do něj zasahuje projektový manažer a co z toho využije v dalším řízení projektu. V návaznosti na návrh architektury probereme, na co si dát pozor v systémové integraci. Navíc si ukážeme, jak probíhá proces práce na projektu z pohledu programátora.

4. Jak to všechno odkomunikovat?

Spojovat byznys a IT vyžaduje výbornou úroveň komunikace. Projdeme si spolu několik komunikačních cvičení vycházejících z reálných situací. Posvítíme si nejčastější komunikační chyby projektových manažerů a způsoby, jak se jim vyvarovat. Také probereme, jak si získat a udržet důvěru zákazníků a členů svého týmů a na základě toho vysvětlíme, co je vztahový kredit a jak s ním nakládat.

Reference studentů

Janka Mertiňáková

Kurzu "Jak být skvělým IT projekťákem" som sa zúčastnila napriek niekoľko ročným skúsenostiam ako projekťák, avšak napriek tomu som sa mnoho vecí dozvedela. Kurz je postavený na veciach z praxe a hlavne informácie a znalosti podané hravou formou. Po absolvovaní kurzu som sa cítila plná motivácie a pozitívnej energie a samozrejme som mala plnú hlavu nových myšlienok a zmien, ktoré by som chcela v rámci mojej profesie aplikovať. Adam ako presnášajúci mal veľmi príjemné vystupovanie a s otázkami týkajúce sa trikov ako prežiť rolu projekťáka sme ho nezaskočili a snažil sa vždy nájsť objektívne riešenie. Jednoznačne odporúčam :)

Zuzka Kubínová

Kurz "Jak být skvělým IT projekťákem" naprosto předčil veškerá má očekávání. Nečekejte kurz plný obecné teorie, která se téměř nedá uchopit - jako je většinou zvykem. Adam nás za dva dny provedl cestou projekťáka od A do Z, sdílel s námi své zkušenosti, rady, tipy a triky. Vše uvedené na praktických případech, přičemž téměř se všemi má každý z nás alespoň nějakou zkušenost. Mimo jiné nás po celou dobu hodně challengoval, takže jsme jen pasivně nepříjmali, ale také se hodně zamýšleli. Myšlenky a poznatky si přebírám ještě teď - týden po kurzu - a vím, že to, co jsem si odnesla, mě a mé projektové řízení, neskutečně posunulo. Díky moc za velmi intenzivní a přínosný kurz!

Tomáš Alex

Díky kurzu jsem se měl možnost seznámit s metodikami řízení, které jsem buďto neznal a nebo nevyužíval. Celý kurz staví praxi nad teorií, což je základ pro správné osvojení a použití řídících metodik a postupů. Adam umí velmi dobře "prodat" své mnohaleté zkušenosti z projektového řízení. Z kurzu jsem měl velmi dobrý pocit a vím, že mě posune. Kurz rád doporučím každému, koho by mohl obohatit tak jako mě.

Klademe důraz na praxi

Naším cílem je vás naučit skutečně to, co potřebujete pro práci v IT. Víme, že hlavní je něco umět, ne mít certifikát.

Učíme to, co používáme

Naši lektoři své obory perfektně ovládají v každodenní praxi. Jsou to zkušení vývojáři a projekťáci, kteří si od své práce rádi odskočí k tomu, aby předali své znalosti dalším.

Najdeme Vám uplatnění

O naše studenty je velký zájem na pracovním trhu. Ty nejlepší rádi doporučíme na odpovídající IT pozice.