PHP programování pro začátečníky (večerní kurz)

Luděk Veselý

Luděk je zkušený vývojář, který má velký dar přímočaře a jednoduše vysvětlit záludnosti backendového programování.

Termín:
3. 10. 2019 - 16. 1. 2020 (1x týdně, čtvrtek 18-21)
Místo:
Praha 4, Táborská 31
Kapacita:
Obsazeno
Rozsah:
45 hodin
Cena:
9 990 Kč s DPH
Termín PHP kurzu pro jaro 2020 byl zrušen. Pokud máte o kurz zájem, vyplňte prosím registraci - ozveme se vám, jakmile vypíšeme nový termín.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen právě pro tebe v případě, že máš zájem o skutečnou výuku programování s důrazem na využití v praxi. Zvládneš to, i když jsi úplný začátečník a něco nového se přiučíš i v případě, že už trochu zvládáš programovat.

Lekce jsou připraveny hlavně pro budoucí programátory, ale získané informace poslouží i pro analytiky a projektové manažery, kteří lépe porozumí práci vývojářů.

Co se v kurzu naučíš?

V kurzu se naučíš programovat webové aplikace v PHP. Dozvíš se, jak vytvořit skutečnou aplikační logiku a ne pouze to, jak výsledek vypadá na webu. U praktických příkladů si vyzkoušíš funkce v PHP. Vysvětlíme ti, co jsou objekty a jak dělat objektově orientované programování. Po skončení kurzu budeš umět tvořit databázové SQL dotazy a ke své práci využít i JavaScript a jQuery.

Dnes se při programování neobejdeš bez frameworku, takže se v kurzu naučíš, jak pracovat s frameworkem Symfony 4. S touhle znalostí se blýskneš u zaměstnavatelů a hlavně ti usnadní programátorskou práci.

Nic z toho zatím neumíš? Nemusíš se bát, přesně od toho je tento kurz a s pomocí našeho lektora Luďka to určitě zvládneš.

Rovnou si vytvoříš svůj vlastní projekt, takže všechny znalosti hned využiješ i v praxi.

Proč má smysl naučit se backend programování v PHP?

Backend programování v PHP je základní esencí většiny webových aplikací, což dneska potřebuje skoro každá firma. Pokud se naučíš dobře programovat, otevřou se ti dveře do lukrativního trhu práce v IT.

Není to práce pro každého, ale když to zvládneš, staneš se ceněným backend programátorem a zaměstnavatelé se o tebe budou přetahovat.

Zbav se strachu, přihlaš se na kurz a s námi to dokážeš. Když se budeš opravdu snažit a programování ti půjde, po konci kurzu pomůžeme najít práci v IT.

Pro maximální kvalitu kurzu děláme předvýběr studentů

Programování není pro každého a kvalitní výuka se neobejde bez motivace a spolupráce studentů. Aby to ve studijní skupině dobře fungovalo, musí být její součástí lidé, kteří opravdu touží po získání co nejvíce informací a jsou plní motivace. Proto děláme výběr účastníků kurzu předem.

Ničeho se ale neboj, znalosti v tuhle chvíli nejsou potřeba, jde nám o to, jestli má student předpoklady pro programování. Po nezávazné rezervaci tě jako zájemce pozveme na krátký rozhovor a logický test, kde si ověříme, že programování je pro tebe to pravé.

Co budeš potřebovat?

Vlastní notebook, kde si všechno hned vyzkoušíš a začneš pracovat na svém vlastním projektu. Na kurzu budeš potřebovat chuť do učení, soustředění během lekce a touhu zlepšovat se. Připrav si také pár hodin času za týden pro vypracování samostatných domácích cvičení.

Jak bude kurz probíhat?

Na lekci začínáme krátkou teorií, kterou si hned vyzkoušíme na programátorských cvičeních. S pomocí lektora na každé hodině dokončíš základní příklady z probrané látky, a když ti to půjde, můžeš se pustit i do náročnějších úkolů. Krom lekcí budeš také pracovat na samostatných úkolech doma, které ti mohou zabrat klidně 3 hodiny každý týden.

Poslední třetina kurzu je věnována práci na vlastní webové aplikaci. Bude jen na tobě, jestli se pustíš do programování e-shopu nebo realizace nějaké vlastního nápadu. Během lekcí svůj projekt budeš postupně obohacovat o nové získané znalosti, které rovnou převedeš do praxe podle své představy. V průběhu kurzu se tedy naučíš nejenom základní postupy, ale i samostatné rozhodování a uvažování při vytváření vlastního projektu. Díky této práci tak už hned na začátku odladíš základní chyby a nedostatky, na které se v teoretickém výkladu často nedostává.

Osnova kurzu:

  • Úvod do webových technologií, tvorba statických stránek
  • Základy programování v PHP
  • Objektově orientované programování v PHP
  • Práce s databází a SQL
  • Úvod do PHP frameworku Symfony 4
  • Práce s TWIG šablonami
  • Vytvoření CRUDu (create/read/update/delete) prostřednictvím formulářů a Doctrine2
  • Tvorba pokročilých webových formulářů
  • Javascript a jQuery
  • Vytvoření vlastní webové aplikace

Reference studentů

Marie Jiřičková

Neměla jsem s programováním žádnou předchozí praxi, což kurz s Jakubem rychle změnil. Výuka je hodně praktická a intenzivní s velkou individiuální péčí ze strany lektorů. Na základě absolvování kurzu jsem se rozhodla změnit svůj obor a vrhnout se naplno do IT a zatím toho rozhodně nelituju.

Lenka Koupilová

Prošla jsem semestrem programování pro začátečníky. Přestože jsem o problematice nic nevěděla, Kuba měl velkou trpělivost a postupně mě se vším seznámil. Rozhodně to není lehká záležitost pro začátečníka, je potřeba investovat do přípravy hodně času, ale výsledek stojí za to. Pomohlo mi to ke změně kariéry. Mohu jen doporučit. 

Patrik Maďa

Prošel jsem večerním kurzem PHP programování pro začátečníky, ze kterého jsem si odnesl hlavně jak pracovat s objekty a frameworkem, což nyní používám denně ve své práci. Měl jsem sice již základy ze školy a nebyl úplným nováčkem, ale přesto mi to hrozně pomohlo. Nejen v získání reálných znalostí, ale taky v celkovém přístupu k vývoji, který mě díky tomu začal mnohem více bavit. 

Klademe důraz na praxi

Naším cílem je vás naučit skutečně to, co potřebujete pro práci v IT. Víme, že hlavní je něco umět, ne mít certifikát.

Učíme to, co používáme

Naši lektoři své obory perfektně ovládají v každodenní praxi. Jsou to zkušení vývojáři a projekťáci, kteří si od své práce rádi odskočí k tomu, aby předali své znalosti dalším.

Najdeme Vám uplatnění

O naše studenty je velký zájem na pracovním trhu. Ty nejlepší rádi doporučíme na odpovídající IT pozice.